I'm 11 Minutes away; tips

YUNGBLUD, Halsey - 11 Minutes ft. Travis Barker


26 września ubiegłego roku (2018) powstał ten obszerny w tekst post. Publikuje go teraz, bo w sumie na wielu blogach jak i wielu nowych grafików może nie zwrócić uwagi na ten mały szczegół, więc kiedyś, jak przypadkowo tutaj trafią, to dowiedzą się, że istnieje jeszcze taki problem przy robieniu szablonów :p
Oprócz tego niech ten post będzie zapowiedzią powrotu... Postaram się kolejny raz spróbować swoich sił w nagłówkach i innych graficznych wariacjach. Mam nadzieję, że w przeciągu tygodnia wpadnie post graficzny ♥O czym należy pamiętać tworząc szablon? Najważniejszą kwestią jest jego dopasowanie do różnych rozdzielczości. Póki nie zmieniłam rozdzielczości u siebie nie dostrzegałam jak ważnym jest by mieć to zawsze na uwadze. Najczęściej przy szablonach, które wraz ze swoim układem znajdują się na środku, to nie ma problemu dla użytkownika innej rozdzielczości, bo ładnie wszystko się dopasowuje, kiedy przeglądarka zmienia szerokość bloga. Tutaj pojawia się pytanie: "ale co z szablonami, które mają kolumny usadzone po lewej, prawej"? A co z nagłówkiem, który idealnie przylega u ciebie na blogu do właśnie tej usadzonej na "fixed" kolumny i nie widzisz potrzeby żeby usunąć pewne rzeczy, które niestety u innych widać - ale ty tego nie wiesz. Cały czas właśnie z takimi przypadkami teraz spotkam się na różnych blogach. Wiele z nich znajduję się właśnie na blogach graficznych i w sumie najczęściej, bo w większości tylko na takich się obracam.

Jak temu zaradzić i jak sprawdzić jak wygląda szablon na różnych rozdzielczościach? Nie ma w tym wiele wysiłku - naprawdę. Wystarczy zminimalizować przeglądarkę i rozciągać ją do różnych szerokości. Jeśli ktoś a rozdzielczość mniejszą niż 1920 x 1080(px), wystarczy wsunąć przeglądarkę w jeden bok i rozszerzać dalej. Faktem jest, że nie będziemy widzieć całości i trzeba będzie raz na lewo, raz na prawo zmieniać położenie strony ale to niewiele naszego czasu porównując ten, w którym tworzymy całość szablonu = grafika + kodowanie, więc warto go poświęcić. Nawet zwykłe tło, które zazwyczaj jest u nas na całą stronę może u kogoś wyglądać inaczej. Jak temu zaradzić? Nic bardziej łatwiejszego :D Wystarczy poobracać tło do większego rozmiaru (sprawdzić żeby miało minimalną szerokość 1920px) w używanym przez siebie programie. Tutaj, na głównym UNDERL4YERS jest zastosowana właśnie ta technika, daje do wglądu tło żebyście mogli zobaczyć jak rozszerzy się u was jeśli macie mniejsze monitory niż ten co ja mam teraz. Zazwyczaj tak to właśnie robię. Jeśli daję tło pod szablon zawsze robię go tak żeby w przypadku, gdyby miało się go wyświetlić więcej "odbijał krawędź" niż wracał do pierwszej krawędzi z lewej. Przykład złego powielania (do pierwszej krawędzi z lewej): 


Ważną kwestią jest też przeglądarka. Wielu z nas korzysta z chrome, a druga połowa to mozilla. Są oczywiście też inne ale same możecie sprawdzić na waszych blogach, użytkownicy jakich przeglądarek są większością. Radziłabym zaopatrzyć się w obie. Niewiele miejsca zajmują a jednak zawsze będziemy mieć pewność, że wszystko wygląda tak samo na obu. Niestety wiele rzeczy się zmienia. Nie wspomnę ile miałam dramatów z głównym na Pandzie (żeby strony były w dwóch kolumnach) i tym tutaj (posty w dwóch kolumnach, komentarze na miniaturkach, czego jeszcze nie naprawiłam :p). Jeśli nie robicie szablonów cały czas, to możecie podsyłać kolegom/koleżankom linki po ty by przesłali wam screeny jak wygląda to u nich.

Taki krótki temat, a tekstu tyle, że pewnie odechciewa się wam czytać, ale polecam się z nim zapoznać wszystkim tym, którzy robią szablony.Brak komentarzy

Prześlij komentarz